Tatile Gelirken

VİLLA TATİLİNE GİDERKEN YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER

Villa Tatiline giderken yanımıza almamız gerekenleri doğru belirleyemezsek bavullarımızda gerekli gereksiz bir sürü malzeme olacaktır. Bu da bir kaç bavul anlamına gelir. Özellikle de çocuğumuz var ise bavul sayısı tahmininiz den çok daha fazla olacaktır.

Kişi sayımızı doğru olarak bildirmemiz çok önemlidir. Villa sahibi hazırlığını bu sayıya ve yaş grubuna göre yapacaktır.

Villada bulunan eşyalar villaya ya da firmaya göre değişmekte olduğundan aracı firmanız ile görüşerek gelmeden detaylı bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim. Özellikle çamaşır makinası, kurutma makinası, ocak, mikrodalga, buzdolabı var ise işiniz kolaylaştı.

KİŞİSEL İHTİYAÇLAR

Banyo için gerekli şampuan, krem gibi malzemeler maalesef villada bulunmaz. İhtiyacınız kadar getirebilir ya da giriş günü villanıza yakın marketten alabilirsiniz.

Havuz ve banyo için havlu belirli miktarda bulunur ve girişte sizin için temiz olarak bırakılır. Yatak çarşaf, pike gibi tekstiller de yine sizin için hazırlanmıştır. Fakat ilave ihtiyaçlar ya da yeniden yıkanması extra olarak ücretlendirileceğini unutmayın. Çamaşırı kendim yıkarım diyorsanız deterjan ihtiyacınızı hatırlatırım.Havuz için şişme oyuncakları,yine ufaklık için oyuncakları unutmanız size marketin yolunu açacaktır.

Bebek yaşına göre nasıl bir yatak ihtiyacınız olacak, bu konuyu da yine aracı firmanız ile konuşarak çözüm bulabilirsiniz. Bazı villalarda mama sandalyesi bile bulunabilmektedir.

MUTFAK MALZEMELERİ

Villaya göre değişkenlikle göstermekle beraber ocak, buzdolabı, çaydanlık genelde standarttır. Tost makinası, su ısıtıcısı, mikser gibi araçlar için aracınız ile görüşünüz. Bebek var ise gerekli ısıtıcı, mikser ya da diğer ihtiyaçlarınız genelde olamayacaktır.

Tencere, tabak, bardak ve çatal-kaşık genelde mevcuttur. Ama özel zevkleriniz var ise – ince belli çay bardağı – bulamayabilirsiniz.

TV – İNTERNET – SES SİSTEMİ

Bir kez kaldığım villada playstation – oyun konsolu bile vardı. TV ve internet neredeyse her villada mevcut. Özel bir takım teknolojik aletler de bazı villalarda evimiz dekinden daha güzel olabilir. Her odada ayrı bir dekorasyon ve malzeme olacağını dolayısı ile gece TV izleyerek uyuyor isen bazı odalarda TV olmayabileceğini hatırlatmak isterim.

YİYECEK – İÇECEK

Genelde çay, kahve ve bazı temel baharatlar mevcuttur. Tavsiyem uygun bir saatte giriş yapıyor iseniz villanızı kontrol ederek ihtiyacınızı belirleyerek yakındaki marketten alışveriş yapmanızdır.

İLAÇ – ALERJEN

Villalar genelde bahçeli olduğu için sinek, haşarat olma ihtimaline karşı gerekli ilaçları getirmeniz gereklidir.

Umarım bavul sayısı azalmıştır. Şimdiden iyi tatiller,

<