Parolayı sıfırla

Gezilecek Yerler

21 Temmuz 2020 by Ge74w4SD

KALKAN

Kaş ilçesine bağlı bir belde olan Kalkan, Yunan Meis adasına en yakın bölgelerden biridir. Havanın güzel olması durumunda Meis’te yaşayanları görebilirsiniz. Heredot’un deyimi ile yıldızlara en yakın yerdir. 150-200 yıl öncesinde Meis adasına gelen tüccarlar tarafından kurulduğu rivayet edilmektedir. Antalya’nın en uç kara noktası olan Kalkan, tipik Akdeniz mimarisi ile yeni ve keyifli deneyimleriniz için deniz, kumsal ve limanı ile sizleri beklemektedir.

Bölge gezileri, doğa sporları, tekne turları ve muhteşem plajları ile gündüzlerinizi değerlendirebilirsiniz. Dünya ve deniz mutfağı ile akşam yemeklerinizi ve sonrasında özel eğlence mekanları ile gecelerinizi renkli kılmaya adaydır.

KAŞ

Antalya’nın alan bakımında 4.büyük ilçesidir. Antalya’ya 190 km uzakta bulunan Kaş’ın kuruluşu MÖ 2000’li yıllara yani Hitit’lere uzanmakta olup bilinen ilk adı Habesos’dur. Deniz altı güzelliği ile dalgıçlara, gece hayatı ile kendini genç hissedenlere, deniz ürünleri ile damak tadına önem verenleri memnuniyetle ağırlamaya hazırdır. Kaş çevresinde bulunan antik kentler, şelaleler, doğa harikası kumsalları ve macera severler için yeşilin her tonunun barındığı dağları ile tam bir tatil beldesidir.

PATARA

Patara Antik Kenti : 2020 Yılı PATARA yılı olarak kabul edildi. Noel Baba’ olarak da bilinen Aziz Nicholaus’ un doğum yeri ve çocukluğunun geçtiği yer olan Patara, Antik çağda Likya Birliğinin başkentidir. Ayakta kalan en eski demokratik meclis binasının bulunduğu antik yapıda burada bulunmaktadır.

Ayrıca; Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen özel kumu ile Patara Plajı  18 km uzunluğundadır.

Patara kum tepeleri çölleri andıran görüntüsü ise Türk Filmlerinde çöl sahneleri için kullanılmıştır.

ÖLÜDENİZ

Çok sakin denizi nedeni ile bu ismi alan bölgede  safari, jeep turu, dağcılık ve yamaç paraşütü sizlere farklı deneyimler sunacaktır. Özellikle yamaç paraşütü meraklılarının popüler bir noktasıdır.

KELEBEKLER VADİSİ

Kaplan kelebeği ile ünlenmiş olan ama 80 den fazla kelebek türünü barındıran vadi, 350 metreye ulaşan sarp kayalık duvarlarla çevrilidir. 50 metre yükseklikten dökülen şelale, vadinin ortasından geçen bir dere ile Akdeniz’e ulaşıyor. Tüm bu özellikleri ve bozulmamış doğasıyla Faralya Kelebekler Vadisi, doğaseverlerin ve sadece huzur isteyenlerin eşsiz yaz rotası oluyor.

Mavi Mağara

Girişin yalnızca deniz tarafından yapılabilen Mavi Mağara, iç ve dış galerisi ile merak uyandıran bir görünüme sahiptir. Mağarada bulunan mercan çeşitleri ve deniz canlıları ilginizi çekecektir.


Kaputaj Plajı

Dağlar arasına gizlenmiş özel plaja, ancak ana yoldan merdivenle ya da denizden tekneler ile ulaşabilirsiniz. Özel deniz rengi buraya hastır. Etrafında bulunan yüzlerce deniz mağarası ilginizi çekebilir.

Meis Adası

Kıyıdan 2 km uzakta olan Yunanistan’a bağlı Meis adasına günlük turlar düzenlenmektedir. Schengen vizeniz var ise farklı bir ülkeye aynı gün giriş ve çıkış yapabilirsiniz. 20 dk yolculuk sonrası ulaşacağınız adada gezilmesi gereken yerlerin başında Mavi Mağara, Aya Yorgi adası, Osmanlı Cami Müzesi ve Arkeoloji Müzesi, Saint Jean Şövalyeleri Kalesi gelmektedir.

Bize yazın...
Merhaba
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?